logo1.gif

Türkçe English
 
 
 
Arges A.Ş.
spacer
 

Arges Endüstriyel Termik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Arges Endüstriyel Termik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. endüstriyel soğutma alanında faaliyet vermekte olup, bu alana dair tüm ekipmanları projelendirip; dizayn, imal ve monte etmektedir.

Arges Endüstriyel Termik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilk adıyla Akustik Asma Tavan ve Panel Sistemleri A.Ş. olarak İstanbul’da 1991 yılında Friterm-Frigo ortaklığının bir parçası olarak, endüstriyel soğuk hava tesisleri kurmak üzere yola çıkmıştır. Ünvan değişikliği, 1995 yılında Friterm-Frigo şirketler grubunun ayrışması sırasında, endüstriyel soğutma makinalarının imalatını da kapsayacak şekilde taahhüt işleri yapmak amacı ile yapılmıştır. Daha önceleri Friterm A.Ş. olarak taahhüt işleri yapılırken, 1995 yılından itibaren yurtiçi ve yurtdışında Sabroe Refrigeration A/S firması ile birlikte endüstriyel soğutma ve taahhüt işleri de Arges A.Ş. bünyesinde yapılmaya başlanmıştır.

1999 yılında İzmir'de 1.000 m² kapalı alanı olan üretim tesisini açılmıştır. Şirket merkezini 2006 yılında İzmir Fabrikasına taşımıştır.

1995 yılından itibaren şirketimiz, Türkiye Sathı’nda Sabroe Refrigeration A/S ile iddialı taahhüt işleri yürütmüştür. 1999 yılında Sabroe Refrigeration A/S 'nin York Refrigeration Global Contracting tarafından satın alınması ile Arges - Sabroe ilişkileri sona ermiştir.

Arges, vidalı kompresörleri Türkiye Piyasası'na daha ucuz ve uygun koşullarda sunabilmek için vida alanında dünya çapında üne sahip olan İngiliz menşeili J&E Hall ve Alman menşeili Bitzer vidalılarını gruplamaya başlamıştır.

Vidalı kompresör teknolojisini kanıtlayıp, Körfez Ülkeleri'ne çok sayıda ihraç edip, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Fanar Al-Khalej Ltd. ortaklığıyla çeşitli tesisler kurmuştur.

Arges A.Ş., kendi ekonomik imalatları ile güçlü bir marka gamına sahip olmuştur. 

 

1991-1995 1995-1999  1999-20__ 2005-20__  2010-20__ 2012-20__

                                                          

                                                         Arges’in Kullandığı Kompresör Markalarının Kronojik Zaman Aralıkları